Torno Crianza D.O.Ca. Rioja 2013

14.83

Tootja:   Hacienda E Ternero
Veinitüüp:   punane vein
Denominatsioon:   D.O.Ca. Rioja
Viinamari:   100% Tempranillo
Serveerimistemperatuur:   15-16c
Küpsemine :   12 kuud Prantsuse tamme vaadis
Sobivad road:   hautised, metslinnud, lammas, metsiga
Värv:   Graantõunapunane pehme lillaka varjundiga
Aroom:   Tume kirss, lillad ja valged lilled.
Maitse:   Värske, pehme, tumedad puuviljad, õrna karamellise järelmaitsega
Alkoholisisaldus:    13,5%/vol
Robert Parker – 91 punkti

Laost otsas

Kirjeldus

Hacienda El Ternero asub Rioja Alta piirkonnas. Veine on seal valmistatud juba 18. sajandist, kui seal asus veel mungaklooster. Istandused asuvad merepinnast rohkem, kui 600m kõrgusel kesk mägesid, mis tagab suurepärasele veinile nii vajalikud jahedad ööd ja soojad päevad. Paljud viinapuud on vanemad, kui 60 aastat ning kasvavad savi-lubjakivi pinnasel võimaldades toota väga ägedaid, maitseküllaseid ja nüansirikkaid veine. Marjadest kasutatakse Tempranillot, Mazuelot ja Viurat. Vaatidest kasutatakse ainult parimaid Prantsuse tamme vaate. Tänu El Ternero unikaalsele asukohale ja lähedusele Ribera del Duerole meenutavad veinid rohkem elegantseid “Ribera del Duerolasi” , kui võib olla natukene tahumatumaid Rioja veine.

Tempranillo on Hispaania üks tuntumaid punaseid viinamarjasorte. Hispaanias kasvatatakse seda eelkõige Riojas, väljaspool Hispaaniat laialdasemalt Portugalis ja Argentinas, viimasel ajal ka Austraalias. Tempranillost valmistatud veinid on puuviljamaitselised, tugeva värviga, madala happesuse ja parkainesisaldusega. See teeb need populaarseteks ja
lubab neid mitmesuguste roogadega hästi kokku sobitada. Tuntakse ka nimedega ULL de Llebre, Cencibel, Tinta del Pais, Aragonez, Tinta Roriz.

0

Your Cart